Седація в стоматології – найспокійніше лікування в Одесі.
Седація в стоматології – спосіб зробити візит до стоматолога максимально комфортним і безболісним. Застосовується лікарями по всьому світу вже більше 50 років. Суть його полягає в зануренні пацієнта в короткостроковий стан розслаблення, легкої дрімоти або глибокого сну медикаментозним способом. В результаті заспокоюється нервова система, відступають страхи, а людина або спить, або зберігає можливість відповідати на питання і реагувати на прохання лікаря, але при цьому абсолютно спокійна. Ця процедура часто виконується в нашому медичному центрі МЦ «Дентал Арт» в Одесі.
Кому показано лікування зубів під седацією?
Медикаментозний сон, назальна седація – справжня знахідка для пацієнта, у якого присутній сильний страх перед візитом до стоматолога. Не важливо, планується дентальна імплантація, або видалення чи лікування зуба, хвилювання більше не завадять Вам отримати якісну допомогу від фахівців нашого центру.
Існують певні обставини, коли застосовується седація:
- страх перед лікуванням, який може спостерігатися як у дорослих, так і у дітей;
- тривале лікування;
- високий блювотний рефлекс;
- перший похід дитини до лікаря на лікування або видалення зубів (незнайоме оточення, вигляд інструментів, необхідність сидіти нерухомо – викликають у дитини сильний дискомфорт);
- хірургічна стоматологія – одне з найгостріших, частих і обґрунтованих показань до будь-якої седації;
- імплантологія.
Чим седація відрізняється від наркозу?
Під час наркозу (загальної анестезії) пацієнтові вводять велику кількість препаратів (наприклад, міорелаксанти або анальгетики наркотичної дії). Необхідна інтубація трахеї. Втрачаються рефлекси. Після наркозу буває, необхідність в більш тривалому спостереженні пацієнта. Наркоз показаний людям, у яких є важка загальносоматична патологія або загроза погіршення стану організму, на тривалі або травматичні втручання. Можна працювати без застосування додаткової місцевої анестезії.
Лікування під седацією дозволяє заспокоїти нервову систему людини і викликає у нього бажання спати, завдяки введенню лікарських препаратів. Пацієнт самостійно дихає, може відповідати на питання лікаря, у нього зберігаються рефлекси. Седація не замінює місцеву анестезію. Головна мета медикаментозного сну – усунення занепокоєння і комфорт людини на прийомі у стоматолога. Під наглядом після седації потрібно знаходитьсь не більше години.
Види седації в стоматології
- Інгаляційна (назальна седація) полягає у використанні сумішей газів, якими людина дихає через ніс. Закис азоту в стоматології – найпоширеніший і нешкідливий спосіб заспокоїти пацієнта, адже легкість і безболісність процедури не викликає занепокоєння навіть у дітей. Проводить лікар-стоматолог.
- Внутрішньовенна (лікування зубів уві сні) – лікар-анестезіолог вводить седативні препарати безпосередньо у кров. Це дозволяє не тільки регулювати ступінь фізичного та емоційного стану пацієнта, а й занурити його в стан сну.
Як діє седація?
- під час назальній людина розслаблюється і знаходиться у свідомості.
- під час внутрішньовенної – спить, втрачає відчуття часу.
Хто проводить седацію?
Внутрішньовенна седація в стоматології проводиться лікарем-анестезіологом, який під час процедури контролює дихання, серцебиття і інші функції організму.
Назальна – проводить лікар-стоматолог.
Стан після седації.
Назальна седація – дія закису азоту регулюється лікарем і закінчується ще до зняття маски. Останні хвилини процедури пацієнт дихає чистим киснем, що дуже корисно для організму. Людина розслаблена, відпочивша і може повертатися до буденних справ.
Внутрішньовенна седація – уявіть, Ви тільки но прокинулися від міцного, гарного сну. Ви відпочили і трохи втратили лік часу. Ви задоволені, що не чули і не бачили, що відбувається, і лікар-стоматолог вітає Вас з успішним закінченням лікування. Під наглядом після медикаментозного сну потрібно перебувати близько години. Немає ніяких негативних наслідків у вигляді запаморочення, блювоти, нудоти або галюцинацій. Ви можете спокійно повертатися до своїх справ.
Що не можна після седації?
- Після назальной – нема ніяких обмежень.
- Після внутрішньовенної – протягом двох годин не рекомендується їсти. Пити можна, часто і потроху. Краще відкласти спорт і фізичні навантаження, водіння автомобіля і управління іншими механічними засобами до кінця дня.
Які є протипоказання для седації?
Лікування зубів під седацією заборонено в наступних випадках:
- вагітність (період першого триместру)
- порушення роботи головного мозку;
- різні види сп’яніння або отруєння;
- захворювання органів дихання в стадії загострення;
- загострення хронічних захворювань;
- переповнений шлунок.
Ми вказали дуже узагальнені причини можливих протипоказань. Для кожного виду анестезії вони свої. Наші лікарі професійно та індивідуально підбирають оптимальний варіант седації, після ретельного опитування пацієнта.
Як часто можна застосовувати седацію?
При плановому лікуванні седація в стоматології використовується не частіше ніж раз на тиждень, в ургентному випадку – індивідуально регулюється лікарем.
Чи безпечно для здоров’я лікування зубів під седацією?
Професійна злагоджена команда лікарів, індивідуальний підхід, заснований на обліку особливостей кожного пацієнта, якісні препарати і сучасне обладнання – все це в сукупності забезпечує Вашу безпеку і комфорт.
Лікування зубів уві сні дітям.
Седація для дітей дозволена і часто необхідна. Маленькі пацієнти відчувають великий дискомфорт перед невідомістю лікування, при контакті зі сторонніми людьми або необхідністю сидіти нерухомо. Дитяча стоматологія – напрямок, де закис азоту або медикаментозний сон необхідні і більш, ніж виправдані.
Лікування зубів під наркозом.
Якщо має бути складне і тривале лікування, краще вдатися до загального наркозу, можливість для проведення якого з’явилася в нашому медичному центрі МЦ «Дентал Арт» в м. Одеса.
Седація в стоматології – техніка, яка використовується нашими лікарями не один рік. Ми забезпечуємо не тільки якісне, а й спокійне лікування. Приходьте до нас, щоб відпочити, а ми тим часом подбаємо про здоров’я та стан Ваших зубів!
Дослід
- установка імплантатів.
- міні операції на яснах;
- підготовка ротової порожнини до протезування;
- глибока чистка пародонтальних кишень;
- професійна чистка
- видалення зубів або коренів;